Umowa na leczenie ambulatoryjne pomiędzy AOK Nordost i Centrum Medycznym Brandmed - Brandmed
2458
post-template-default,single,single-post,postid-2458,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Aktualności

Umowa na leczenie ambulatoryjne pomiędzy AOK Nordost i Centrum Medycznym Brandmed

Nowa oferta AOK Nordost w Słubicach: z kartą ubezpieczeniową AOK szybki i nieskomplikowany dostęp do lekarza w Centrum Medycznym Brandmed

 

Berlin/Słubice, 14 września 2018:

Polscy ubezpieczeni w AOK Nordost oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym mają od 01.09.2018 przywilej korzystania z transgranicznej opieki ambulatoryjnej na podstawie karty ubezpieczeniowej AOK. Kasa Zdrowia AOK Nordost, jako lider na niemieckim rynku ubezpieczeń zdrowotnych w regionie przygranicznym, zawarła w tym celu umowę z Centrum Medycznym Brandmed w Słubicach.

 

„Cieszymy się, że ponad 44.000 polskich ubezpieczonych, w tym wielu pracowników przygranicznych ze Słubic oraz okolic, zaufało AOK Nordost. Jako pierwsza kasa w Niemczech AOK Nordost otworzyła się bardzo mocno na potrzeby polskich ubezpieczonych i już w 2011 roku stworzyliśmy bogatą ofertę związaną z obsługą w języku polskim. Teraz, specjalnie dla naszych ubezpieczonych ze Słubic i okolic, uzupełniamy naszą ofertę o dostęp do opieki ambulatoryjnej w Polsce”, mówi dyrektor Departamentu Świadczeń Medycznych AOK Nordost Kai Wilke-Schulz.

 

„W naszym Centrum Medycznym Brandmed, które działa już od ponad dwóch lat, w ramach współpracy z AOK Nordost pacjenci mogą skorzystać z porad lekarzy 6 specjalizacji, szerokiej gamy badań diagnostycznych i laboratoryjnych oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. W ramach współpracy ubezpieczeni oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym uzyskają wizytę w krótkim terminie lub bezpośrednio po osobistym zgłoszeniu się w godzinach przyjęć. W celu rejestracji wystarczy okazać kartę ubezpieczeniową AOK Nordost”, mówi Joanna Józefiak, wiceprezes zarządu Centrum Medycznego Brandmed.

 

Obok regulacji unijnych, zawartych w dyrektywie transgranicznej i rozporządzeniach o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, w niemieckim prawie przewidziana została możliwość zawierania przez kasy chorych umów na podstawie §140e V Księgi Kodeksu Socjalnego (SGB V) ze świadczeniodawcami zagranicznymi w celu ułatwienia ubezpieczonym dostępu do świadczeń ambulatoryjnych poza granicami Niemiec. Swobodny przepływ pracowników jest wyzwaniem także dla niemieckich kas chorych. Szczególnie ważne jest pokonanie barier językowych, które mają tak ważne znaczenie w procedurach zdrowotnych.

 

 

Wszystkie aktualności