dr hab. n. med. Andrzej Antczak - Brandmed
192
single,single-portfolio_page,postid-192,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Specjaliści

dr hab. n. med. Andrzej Antczak

Specjalizacja
Chirurg, Urolog
Opis

Jest kierownikiem Katedry i Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i kierownikiem Oddziału Urologii Wielospecjalistycznego Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu. Jest autorem i współautorem prac naukowych publikowanych w indeksowanych czasopismach o zasięgu ogólnopolskim i światowym. Aktywnie uczestniczy w zjazdach i konferencjach naukowych jako autor prezentowanych prac, współprowadzący i moderator sesji naukowych.
Prowadzi własne badania na tematy związane z  urologią onkologiczną, m.in. rak prostaty, rak nerki, kamicą moczową i genetyką.
Jest konsultantem wojewódzkim z zakresu urologii dla województwa wielkopolskiego, był wieloletnim przewodniczącym Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Urologicznego i członkiem korespondentem Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego. Ponadto posiada specjalizację I stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej.