Zabiegi ortopedyczne Brandmed Centrum Medyczne Słubice, Lekarze, Specjaliści
2172
page-template-default,page,page-id-2172,page-child,parent-pageid-230,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Nasza Oferta

Zabiegi ortopedyczne

Podczas konsultacji u specjalistów ortopedów i traumatologów dysponujemy szeregiem usług, wykraczających poza podstawową diagnostykę i leczenie dolegliwości układu kostno-stawowego.  Prócz założenia, zdjęcia lub zmiany gipsu czy opatrunku oferujemy także badanie bioderek dziecięcych, dostawowe ostrzykiwanie kwasem hialuronowym i osoczem bogatopłytkowym PRP. 

Badanie bioderek u dzieci

Badanie USG stawów biodrowych u niemowląt to jedno z obowiązkowych badań – wykonuje je się po ukończeniu przez dziecko 6. tygodnia, ale przed ukończeniem 12. Jest to jedno z najważniejszych badań oceniających rozwój stawów biodrowych. USG pozwala bowiem na wykrycie nieprawidłowości, których nie ujawnia zwykłe badanie lekarskie. Dysplazja stawu biodrowego to najczęściej występująca wada u niemowląt. Występuje u 4-10 procent dzieci.

 

Podczas konsultacji lekarz ortopeda dokładnie zbada oba stawy, sprawdzi, czy nie ma objawów niestabilności i ograniczeń w odwodzeniu nóżek, oceni również, czy nóżki są takiej samej długości.

 

W trakcie badania dziecko ułożone jest w specjalnej rynience, a samo badanie nie jest dla dziecka bolesne. 

 

Akupunktura ucha

Terapia ta wywodzi się z tradycji chińskich jednak została zaakceptowana przez medycynę konwencjonalną i obecnie jest stosowana na całym świecie w leczeniu uzależnień, zaburzeń nastroju, otyłości, bólu, przewlekłej sztywności stawów i wielu innych schorzeń. Akupunktura polega na umieszczeniu cienkich igieł w kluczowych punktach w celu szybszego odzyskania zdrowia, odblokowuje zastoje, zmniejsza ból i usuwa stres.

Dostawowe ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest jedną z najważniejszych składowych odżywczych dla ludzkiej skóry oraz mazi stawowej. Cząsteczki hialuronianu potrafią wiązać wodę, dlatego są one głównym „dostawcą” tej substancji do bardzo słabo ukrwionej chrząstki szklistej (pierwotnej) w stawach ludzkiego organizmu.

Kwas hialuronowy jest substancją lepką, dzięki czemu podany za pomocą zabiegu wiskosuplementacji (wstrzyknięcia dostawowego) jest w stanie wytworzyć swoistą warstwę ochronno/odżywczą dla chrząstki stawowej. Dzięki temu, iż jest to również substancja naturalnie występująca w organizmie ludzkim jej iniekcje praktycznie nie wywołują skutków ubocznych.

 

Dostawowe ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest powszechnie stosowane jako wspomaganie rehabilitacji w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, przewlekłego bólu po zabiegach operacyjnych, a nawet w przypadku uszkodzenia łąkotki.

 

Wskazania:

 • leczenie wczesnych zmian zwyrodnieniowych chrząstki stawowej
 • choroby związane z dehydratacją poszczególnych tkanek
 • leczenie pourazowych uszkodzeń chrzęstnych
 • czy przeciążeniowych urazów łąkotki
Dostawowe ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym PRP

Terapię osoczem bogatopłytkowym coraz częściej stosuje się w leczeniu urazów ortopedycznych. Osocze bogatopłytkowe w ortopedii i chirurgii urazowej stosowane jest w celu przyspieszenia gojenia się ran oraz regeneracji ścięgien, mięśni, więzadeł, tkanki chrzęstnej i kostnej. Dzięki PRP szybciej pozbywamy się bólu i wracamy do sprawności ruchowej.

 

Wskazania:

 • wczesne zmiany zwyrodnieniowe stawów
 • uszkodzenia wiązadeł krzyżowych
 • zapalenie powięzi podeszwowej
 • uszkodzenia chrząstki stawowej, łąkotek
 • uszkodzenia stożka rotatorów
 • opóźniony zrost kostny
 • kontuzje mięśni
 • urazy i zmiany przeciążeniowe
 • trudno gojące się rany i owrzodzenia
 • kontuzje ścięgien, więzadeł, stawów
 • złamania i braki zrostu po złamaniach
 • zapalenia i uszkodzenia ścięgna Achillesa

Po dostawowym ostrzykiwaniu osoczem kończyna zostaje unieruchomiona. Wizyta kontrolna przypada na 7-10 dzień po podaniu koncentratu bogatopłytkowego. Służy ona oszacowaniu funkcji kończyny oraz natężenia możliwych dolegliwości bólowych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym specjalista ortopeda, lek. spec. Aleksander Rozmus opowie o leczeniu typowych jednostek chorobowych w obrębie narządu ruchu.