Dbajmy o zdrowie psychiczne naszych dzieci - Brandmed
85808
post-template-default,single,single-post,postid-85808,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Dbajmy o zdrowie psychiczne naszych dzieci

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest w ostatnim czasie co raz częściej głośno dyskutowane i to na różnych szczeblach. Szczególną uwagę zwraca się na konieczność podejmowania działań zapobiegających kryzysowi psychicznemu dzieci i młodzieży, kryzysowi, który widać bardzo wyraźnie w całym środowisku młodzieżowym. Zaburzenia psychiczne wieku rozwojowego mają to do siebie, że w wielu z nich bardzo duży udział odgrywają czynniki środowiskowe, na które mamy wpływ, zwłaszcza my, dorośli. Dlatego też postanowiliśmy włączyć się do ogólnopolskiej inicjatywy pod hasłem „Ważne jest jutro” oraz zostać partnerem Fundacji Beztroska Psychoterapia.

 

Po co to robimy?

 

Ciężko dziś nie łączyć świata wirtualnego i tego realnego. W tych dwóch światach wspólną częścią jest człowiek. Na ulicy, w szkole, w galerii handlowej, na imprezie widzimy drugiego człowieka, ale w internecie często zostają tylko słowa i wyobraźnia. A tam, gdzie jest mniej człowieka, często mamy mniej człowieczeństwa.

❗“Internet zapewnia całkowitą anonimowość, a kiedy znikają społeczne hamulce, ludzie posuwają się zbyt daleko. Poczucie anonimowości wyzwala to, co w nas najgorsze.”

mówi Aga Lesiewicz w “Zaślepieniu”. Zbyt często  niestety jest to prawdą, a bezwzględność  osób ukrytych za ekranami swoich urządzeń potrafi wyrządzić wiele krzywdy.

 

⁉️ Dlaczego tak wielu osobom z łatwością przychodzi ranienie innych przez internet?

❓ Co możemy zrobić, gdy nasze dziecko staje się ofiarą cyberprzemocy?

❓ Jak radzić sobie z odrzuceniem i agresją serwowaną przez internet, gdy jest nam ciężko?

❓ Co przyniesie nam przyszłość i jak my możemy wpływać na lepsze jutro?

❓ Czy wolność słowa zawsze musi wiązać się z agresją?

 

W ramach współpracy z Fundacją Beztroska Psychoterapia staramy się pomóc tym, do których mamy możliwość dotrzeć, a wiedza, zawsze jest dobrym początkiem zmian na lepsze. Dlatego też będziemy wspólnie organizować warsztaty dla uczniów, webinary eksperckie dla rodziców oraz spotkania ze szkolnymi pedagogami i psychologami.

 

Poniżej relacja z pierwszych warsztatów w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach podczas których uczyliśmy się o tym, dlaczego emocje są ważne i co nam daje ich wyrażanie. A efektem warsztatów będzie przepiękna miniwystawa prac.

 

Zapraszamy także do wysłuchania wypowiedzi prezeski Fundacji Beztroska Psychoterapia, w którym wyjaśnia ona potrzebę organizowania takich inicjatyw:

Chrońmy nasze dzieci i młodzież

 

 

Wszystkie aktualności