Poznajemy innowacyjne metody leczenia - Brandmed
5111
post-template-default,single,single-post,postid-5111,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Poznajemy innowacyjne metody leczenia

Maj to miesiąc bardzo bogaty w wydarzenia z zakresu zdrowia i medycyny. Wczoraj mieliśmy zaszczyt brać udział w Hauptstadtkongress w Berlinie, kongresie skupiającym się na innowacyjnych metodach leczenia, polityce zdrowotnej oraz opiece medycznej. Szczególnie cennym dla nas było spotkanie z ministrem zdrowia Niemiec Jensem Spahnem.

 

Jesteśmy zachwyceni nową, zebraną wiedzą, zszokowani szybkością rozwijania się nowych technologii w medycynie (tak, sztuczna inteligencja staje się powoli naszą rzeczywistością) oraz pełni energii aby tę wiedzę przekazywać dalej i wcielać w życie.

 

Nic tak silnie nie nagrzewa temperamentów w służbie zdrowia, jak temat cyfryzacji. Jednym z przykładów obrazujących postęp technologiczny w medycynie był elektroniczny asystent pacjenta (ePA). Nie chodzi o zastąpienie personelu pielęgniarskiego czy nawet samego lekarza, którego w wielu miejscach jest zbyt mało, ale o pomoc pracownikom i ułatwianie im pracy.

 

Wszystkie aktualności