lek. med. Eugeniusz Karch - Brandmed
194
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-194,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Specjaliści

lek. med. Eugeniusz Karch

Specjalizacja
Ginekolog, Położnik
Opis

Co oferuje nasza poradnia ginekologiczna?

 

 • konsultacje i badania ginekologiczne
 • USG ginekologiczne
 • USG piersi
 • cytologia
 • USG 4D
 • USG prenatalne
 • badania prenatalne (test PAPP-A, test Sanco)
 • prowadzenie ciąży
 • antykoncepcja mechaniczna oraz hormonalna (spirale hormonalne oraz niehormonalne)

 

USG ginekologiczne
Badanie USG ginekologiczne (inna nazwa: USG tranwaginalne) wykonuje się przy użyciu sondy przezpochwowej. Za pomocą badania można ocenić narządy w miednicy mniejszej: narząd rodny oraz błonę śluzową jamy macicy, trzon macicy, szyjkę macicy, jajnik, zatokę Douglasa

 

USG 4D
USG 4D jest możliwie najbardziej realnym obrazem dziecka rozwijającym się w brzuchu mamy. Odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można zobaczyć reakcje, położenie i ruchy dziecka w łonie matki. USG 4D umożliwia poznanie płci dziecka, a także zrobienie obrazów przekrojowych jego ciała. Można zaobserwować np. wyraz twarzy dziecka, jego uśmiech czy grymas, jeśli akurat zaistnieją ku temu warunki.

 

USG prenatalne
Prenatalne badanie ultrasonograficzne pozwala wykryć ryzyko wystąpienia wad genetycznych i rozwojowych u płodu na wczesnym etapie ciąży. Zaleca się, aby wykonać je trzykrotnie. USG prenatalne jest w pełni bezpieczne dla rozwijającego się dziecka i kobiety ciężarnej. Badania ultrasonograficzne są przeprowadzane przez powłoki brzuszne ciężarnej i są całkowicie dla niej bezbolesne.

 

USG piersi
Rak piersi to najczęściej wykrywany nowotwór złośliwy u kobiet i jedna z dominujących przyczyn zgonów związanych z chorobami nowotworowymi. Jego wyleczalność w Polsce jest niższa niż w innych krajach, niestety z analiz wynika, że Polki zapominają o profilaktyce, a do gabinetu lekarskiego trafiają, gdy zmiany nowotworowe są w zaawansowanym stadium. Nieinwazyjną i bezpieczną metodą wykrywania patologicznych zmian w tkance piersi jest USG.

 

Zakres usług gabinetu ginekologicznego to nie tylko badania USG. To także szeroki wachlarz diagnostyki oraz leczenia chorób i dolegliwości kobiecych narządów płciowych:

 

 •  cytologia w kierunku raka szyjki macicy
 •  diagnozowanie i usuwanie nadżerki
 •  zaburzenia miesiączkowania
 •  zaburzenia hormonalne
 •  infekcje kobiecych narządów płciowych
 •  zapalenie przydatków – zapalenie jajników i jajowodów
 •  endometrioza
 • mięśniaki macicy

 

Dlaczego to takie ważne?
PRZYKŁAD: Nadżerka szyjki macicy to dość powszechny problem natury ginekologicznej, który często nie daje przykrych objawów i nie boli. Bardzo ważne jest zatem zgłoszenie się do specjalisty w celu diagnostyki. W przypadku nadżerki jest to niezwykle istotne, ponieważ nieleczona może przekształcić się w zmiany nowotworowe lub już być ich objawem.

 

Choroby układu rozrodczego, nazywane potocznie chorobami kobiecymi, dotyczą pacjentek w różnym wieku i mogą mieć wiele przyczyn. Dzięki profilaktyce, diagnostyce i rozpoczęciu leczenia można zapobiec rozwojowi chorób ginekologicznych i ich powikłaniom – szczególnie niebezpiecznym wśród pacjentek w wieku rozrodczym. Badanie ginekologiczne, USG ginekologiczne, badania laboratoryjne oraz pobrania wycinków dają naprawdę szerokie możliwości.
Drogie Panie, badajmy się!

 

Badania prenatalne
Badania prenatalne w naszym gabinecie ginekologicznym:

 

 •  TEST PAPP-A
Najczęściej przeprowadzanym nieinwazyjnym testem prenatalnym jest test PAPP-A. Dużą zaletą jest jego bezpieczeństwo, ponieważ badanie to nie stanowi żadnego zagrożenia ani dla dziecka, ani dla kobiety ciężarnej.
Test prenatalny PAPP-A wykonywany jest od 10. do 14. tygodnia ciąży (optymalnie w 11.-12. tygodniu). Polega on na pomiarze we krwi kobiety ciężarnej odpowiednich parametrów, tzw. biochemicznych markerów ciąży. Prawidłowy przebieg ciąży i rozwój zdrowego płodu cechują się określonym stężeniem tych markerów we krwi matki. Przeprowadzenie testu jest sposobem na oszacowanie ryzyka występowania u płodu wad genetycznych: zespołu Downa, zespołu Edwardsa, zespołu Pataua.
Do przeprowadzenia takiej analizy konieczne są badania USG z I trymestru ciąży.

 

 •  TEST SANCO
Test SANCO jest nieinwazyjnym badaniem prenatalnym nowej generacji, polegającym na analizie materiału genetycznego płodu – pozakomórkowego, płodowego DNA, obecnego we krwi ciężarnej. Badanie można wykonywać od 10. tygodnia ciąży. Jest to jedyny całogenomowy test prenatalny wykonywany w Polsce. Do przeprowadzenia testu niezbędna jest więc tylko próbka krwi matki. Pozyskiwany z niej cffDNA jest następnie poddawany analizie laboratoryjnej pod kątem obecności nieprawidłowości chromosomowych: np. zespołu Downa, Edwardsa, Pataua, Turnera, Klinefeltera. Badanie wykonywane jest przy pomocy nowoczesnej metody NGS, czyli sekwencjonowania nowej generacji.

 

 •  USG PRENATALNE
Prenatalne badanie ultrasonograficzne pozwala wykryć ryzyko wystąpienia wad genetycznych i rozwojowych u płodu na wczesnym etapie ciąży. USG prenatalne jest w pełni bezpieczne dla rozwijającego się dziecka i kobiety ciężarnej. Przeprowadzane jest przez powłoki brzuszne ciężarnej i jest całkowicie dla niej bezbolesne. Zaleca się, aby wykonać je trzykrotnie w czasie ciąży:
☑ pierwsze między 11-13 (maksymalnie + 6 dni) tygodniem ciąży
☑ drugie między 18 a 22 tygodniem,
☑ trzecie między 28 a 32 tygodniem.

 

Zastanawiasz się nad wyborem badania lub masz pytania związane z badaniami prenatalnymi? Nasz ginekolog odpowie na wszystkie nurtujące pytania podczas konsultacji.

 

REJESTRACJA:
☎️ Telefoniczna w godz. 7:00-20:00:
95 200 10 00
📧 Mailowa: info@brandmed.eu
lub poprzez Messenger na naszym FB-profilu.