lek. spec. Małgorzata Tomaszewska - Brandmed
33646
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-33646,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Specjaliści

lek. spec. Małgorzata Tomaszewska

Specjalizacja
Internista, Kardiolog
Opis

Lek. spec. Małgorzata Tomaszewska współpracuje z poznańskimi klinikami kardiologicznym, m.in. ze Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na Oddziale Kardiologiczno-Pulmonologicznym czy Szpitalem w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu krążenia oraz profilaktyce chorób serca.

 

Jakie badania może przeprowadzić w trakcie wizyty?

 

Konsultacja kardiologiczna w gabinecie umożliwia przeprowadzenie następujących badań:

  • elektrokardiografia (EKG) – badanie wykorzystywane w celu diagnostyki chorób serca. Dla pacjenta jest ono całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, lekarzowi dostarcza cennych informacji na temat funkcjonowania mięśnia sercowego.
  • echokardiografia (echo serca) – jest badaniem obrazowym, które pozwala na ocenę funkcjonowania jam i zastawek serca, przepływu krwi oraz dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. Badanie to jest bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta.
  • badanie metodą Holtera – holter to niewielkie urządzenie, którego zadaniem jest monitorowanie akcji serca przez 24 lub 48 godzin. Polega na całodobowym monitorowaniu pracy serca w trakcie wykonywania przez Pacjenta jego codziennych aktywności.