Partnerzy Brandmed Centrum Medyczne Słubice, Lekarze, Specjaliści
173
page-template-default,page,page-id-173,page-child,parent-pageid-164,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

O Nas

Partnerzy

We wrześniu 2018 roku podpisaliśmy umowę z AOK Nordost, dzięki której polscy ubezpieczeni w niemieckiej kasie chorych mogą korzystać z leczenia w naszym Centrum w sposób nieskomplikowany, a korzystanie z usług odbywa się bezgotówkowo. Wystarczy umówić się na termin wizyty, a potem okazać swoją kartę ubezpieczeniową AOK Nordost, aby szybko i wygodnie uzyskać dostęp do lekarza.

 

Umowa obejmuje dostęp z kartą AOK Nordost do następujących lekarzy:

 • internista
 • lekarz ogólny
 • ortopeda
 • chirurg
 • neurolog
 • kardiolog
 • dermatolog
 • endokrynolog
 • psychiatra
 • psycholog

oraz do leczenia rehabilitacyjnego i badań diagnostycznych.

 

Wielu polskich pracowników z regionu przygranicznego znajduje zatrudnienie w Niemczech i tam są ubezpieczeni zdrowotnie, jednak nadal mieszkają w Polsce. Oczywiście mają pełne prawo korzystać ze świadczeń medycznych w Niemczech, ale bardzo często szukają możliwości dostępu do lekarza rodzinnego i specjalistów w miejscu zamieszkania oraz komunikacji z lekarzem w języku polskim. Umowa z AOK Nordost jest odpowiedzią na potrzeby Polaków pracujących w Niemczech.

 

Konferencja prasowa 

Odwiedź stronę: https://www.aok.pl/

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych ubezpieczonych, od 1 lipca 2022 BARMER nawiązał wsóołpracę z Centrum Medycznym Brandmed. Dzięki temu pacjenci ubezpieczeni w kasie chorych BARMER będa mieli dostęp do bezpłatnego leczenia na podstawie karty ubezpieczeniowej.
Co to oznacza?
Osoby pracujące w Niemczech i posiadające ubezpieczenie w kasie chorych BARMER mogą bezpłatnie korzystać z konsultacji lekarskich:
 • internisty
 • lekarza ogólnego
 • dermatologa
 • kardiologa
 • neurologa
 • ortopedy
 • endokrynologa
 • chirurga
 • psychiatry

 

Ponadto, w ramach ubezpieczenia, osoby wymagające terapii psychologicznej mogą z niej korzystać bezpłatnie w określonej liczbie spotkań. To jednak nie wszystko!

Obok konsultacji lekarskich umowa obejmuje również rehabilitację leczniczą (podobnie jak w Niemczech należy uiścić jedynie opłatę administracyjną, tzw. Zuzahlung) i badania diagnostyczne zlecone przez lekarza, takie jak: RTG, USG, badania laboratoryjne, echo serca etc.

Wystarczy umówić termin wizyty, a następnie okazać swoją kartę ubezpieczeniową, aby skorzystać z bezpłatnej możliwości leczenia.
https://www.naszeslubice.pl/Wazna-informacja-dla-osob-ubezpieczonych-w-kasie-chorych-BARMER
imd labor oderland logo

IMD Labor Oderland – Instytut Diagnostyki Medycznej Oderland już od 1991 roku świadczy usługi z zakresu medycznej diagnostyki laboratoryjnej. Obecnie jest największym laboratorium analitycznym we wschodniej Brandenburgii. Profesjonalnie obsługuje lekarzy, szpitale, urzędy, zakłady pracy i klientów indywidualnych. Najwyższa jakość wyników umożliwia lekarzom efektywne prowadzenie terapii i optymalną opiekę nad pacjentem.

Umów wizytę w laboratorium

Z końcem roku 2016, za sprawą inicjatywy ekspertów, praktykujących lekarzy i ordynatorów z regionu przygranicznego zostało powołane stowarzyszenie mające na celu zmierzenie się ze złożonymi wyzwaniami jakie niesie ze sobą transgraniczna opieka medyczna: demograficzny problem starzenia się personelu medycznego, niedobór rynkowy specjalistów, niewystarczająca opieka medyczna w rejonach wiejskich, spadek liczby prywatnych praktyk lekarskich, słabo rozwinięta wewnątrzeuropejska wymiana informacji i rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej pomiędzy krajami członkowskimi.

Stowarzyszenie powzięło sobie za cel wsparcie systemu publicznej opieki zdrowotnej, opieki nad chorym, pomocy w sytuacji zagrożenia życia w odniesieniu przede wszystkim do regionów przygranicznych, wparcie dla rozwoju nauki i badań dla polepszenia porozumienia między narodami. Wymienione problemy i wyzwania wymagają innowacyjnych pomysłów, projektów, organizacji wydarzeń i aktywnej konstrukcji rozwiązań z zaangażowaniem praktyków i ekspertów z zakresu medycyny i opieki zdrowotnej. Stowarzyszenie będzie platformą, na której powstaną praktyczne rozwiązania dzięki efektowi synergii.

Odwiedź stronę www.gesundheitsverein.eu

Gesundheitsticket to jeden z komponentów niemieckiego systemu opieki zdrowotnej w miejscu pracy. Instrument ten może zostać wykorzystany przez każdego pracownika, który podlega składkom na ubezpieczenie społeczne w Niemczech i który otrzymał ów „bilet” od swojego pracodawcy.

Medicover to wiodąca międzynarodowa spółka świadcząca usługi opieki zdrowotnej oraz usługi diagnostyczne. Firma obecna jest we wszystkich regionach Polski od ponad 20 lat.

Zapewnia ona swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, w tym usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię aż po kompleksową opiekę szpitalną.

Pacjenci objęci opieką w ramach Medicover mają możliwość korzystania z usług dostępnych w Centrum Medycznym Brandmed.

Odwiedź stronę: https://www.medicover.pl/

Naczelnym celem Grupy LUX MED jest profesjonalna pomoc Pacjentom, obejmująca kompleksowo wiele etapów procesu opieki zdrowotnej: począwszy od diagnostyki po kompleksowe leczenie, specjalistyczną pomoc, rehabilitację oraz stałą opiekę dla osób starszych.

Pacjenci objęci opieką w ramach Grupy LUX MED mają możliwość korzystania z usług dostępnych w Centrum Medycznym Brandmed.

Odwiedź stronę: http://www.luxmed.pl/

Czego sobie najczęściej życzymy? Oczywiście, że zdrowia! Każdy w najlepszym zdrowiu i formie chce funkcjonować przez długie lata. Najlepiej, żeby nie dokuczały nam żadne bóle i inne dolegliwości. Niestety organizm ludzki, prędzej czy później zaczyna się „psuć” i wymaga mniejszej, bądź większej naprawy. Do tego bardzo często zdarza się tak, że leczenie w państwowych placówkach wiąże się z długimi kolejkami do specjalistów. Są jednak sytuacje, kiedy nie można czekać kilku tygodni, miesięcy, czy lat. Co zrobić w momencie, gdy okazuje się, że czeka nas duży wydatek w prywatnej klinice? Zdecydować się na kredyt medyczny Mediraty! Więcej szczegółów znajdziecie Państwo tutaj.