Partnerzy Brandmed Centrum Medyczne Słubice, Lekarze, Specjaliści
173
page-template-default,page,page-id-173,page-child,parent-pageid-164,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

O Nas

Partnerzy

We wrześniu 2018 roku podpisaliśmy umowę z AOK Nordost, dzięki której polscy ubezpieczeni w niemieckiej kasie chorych mogą korzystać z leczenia w naszym Centrum w sposób nieskomplikowany, a korzystanie z usług odbywa się bezgotówkowo. Wystarczy umówić się na termin wizyty, a potem okazać swoją kartę ubezpieczeniową AOK Nordost, aby szybko i wygodnie uzyskać dostęp do lekarza.

 

Umowa obejmuje dostęp z kartą AOK Nordost do następujących lekarzy:

 • internista
 • lekarz ogólny
 • ortopeda
 • chirurg
 • neurolog
 • kardiolog
 • dermatolog

oraz do leczenia rehabilitacyjnego i badań diagnostycznych na określonych zasadach.

 

Wielu polskich pracowników z regionu przygranicznego znajduje zatrudnienie w Niemczech i tam są ubezpieczeni zdrowotnie, jednak nadal mieszkają w Polsce. Oczywiście mają pełne prawo korzystać ze świadczeń medycznych w Niemczech, ale bardzo często szukają możliwości dostępu do lekarza rodzinnego i specjalistów w miejscu zamieszkania oraz komunikacji z lekarzem w języku polskim. Umowa z AOK Nordost jest odpowiedzią na potrzeby Polaków pracujących w Niemczech.

 

Konferencja prasowa 

Odwiedź stronę: https://www.aok.pl/

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych ubezpieczonych, od 1 lipca 2022 BARMER nawiązał wsóołpracę z Centrum Medycznym Brandmed. Dzięki temu pacjenci ubezpieczeni w kasie chorych BARMER będa mieli dostęp do bezpłatnego leczenia na podstawie karty ubezpieczeniowej.
Co to oznacza?
Osoby pracujące w Niemczech i posiadające ubezpieczenie w kasie chorych BARMER mogą bezpłatnie korzystać z konsultacji lekarskich:
 • internisty
 • lekarza ogólnego
 • dermatologa
 • kardiologa
 • neurologa
 • ortopedy
 • endokrynologa
 • chirurga
 • psychiatry

 

Ponadto, w ramach ubezpieczenia, osoby wymagające terapii psychologicznej mogą z niej korzystać bezpłatnie w określonej liczbie spotkań. To jednak nie wszystko!

Obok konsultacji lekarskich umowa obejmuje również rehabilitację leczniczą (podobnie jak w Niemczech należy uiścić jedynie opłatę administracyjną, tzw. Zuzahlung) i badania diagnostyczne zlecone przez lekarza, takie jak: RTG, USG, badania laboratoryjne, echo serca etc.

Wystarczy umówić termin wizyty, a następnie okazać swoją kartę ubezpieczeniową, aby skorzystać z bezpłatnej możliwości leczenia.
https://www.naszeslubice.pl/Wazna-informacja-dla-osob-ubezpieczonych-w-kasie-chorych-BARMER
imd labor oderland logo

IMD Labor Oderland – Instytut Diagnostyki Medycznej Oderland już od 1991 roku świadczy usługi z zakresu medycznej diagnostyki laboratoryjnej. Obecnie jest największym laboratorium analitycznym we wschodniej Brandenburgii. Profesjonalnie obsługuje lekarzy, szpitale, urzędy, zakłady pracy i klientów indywidualnych. Najwyższa jakość wyników umożliwia lekarzom efektywne prowadzenie terapii i optymalną opiekę nad pacjentem.

Umów wizytę w laboratorium

Z końcem roku 2016, za sprawą inicjatywy ekspertów, praktykujących lekarzy i ordynatorów z regionu przygranicznego zostało powołane stowarzyszenie mające na celu zmierzenie się ze złożonymi wyzwaniami jakie niesie ze sobą transgraniczna opieka medyczna: demograficzny problem starzenia się personelu medycznego, niedobór rynkowy specjalistów, niewystarczająca opieka medyczna w rejonach wiejskich, spadek liczby prywatnych praktyk lekarskich, słabo rozwinięta wewnątrzeuropejska wymiana informacji i rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej pomiędzy krajami członkowskimi.

Stowarzyszenie powzięło sobie za cel wsparcie systemu publicznej opieki zdrowotnej, opieki nad chorym, pomocy w sytuacji zagrożenia życia w odniesieniu przede wszystkim do regionów przygranicznych, wparcie dla rozwoju nauki i badań dla polepszenia porozumienia między narodami. Wymienione problemy i wyzwania wymagają innowacyjnych pomysłów, projektów, organizacji wydarzeń i aktywnej konstrukcji rozwiązań z zaangażowaniem praktyków i ekspertów z zakresu medycyny i opieki zdrowotnej. Stowarzyszenie będzie platformą, na której powstaną praktyczne rozwiązania dzięki efektowi synergii.

Odwiedź stronę www.gesundheitsverein.eu

Gesundheitsticket to jeden z komponentów niemieckiego systemu opieki zdrowotnej w miejscu pracy. Instrument ten może zostać wykorzystany przez każdego pracownika, który podlega składkom na ubezpieczenie społeczne w Niemczech i który otrzymał ów „bilet” od swojego pracodawcy.

Czego sobie najczęściej życzymy? Oczywiście, że zdrowia! Każdy w najlepszym zdrowiu i formie chce funkcjonować przez długie lata. Najlepiej, żeby nie dokuczały nam żadne bóle i inne dolegliwości. Niestety organizm ludzki, prędzej czy później zaczyna się „psuć” i wymaga mniejszej, bądź większej naprawy. Do tego bardzo często zdarza się tak, że leczenie w państwowych placówkach wiąże się z długimi kolejkami do specjalistów. Są jednak sytuacje, kiedy nie można czekać kilku tygodni, miesięcy, czy lat. Co zrobić w momencie, gdy okazuje się, że czeka nas duży wydatek w prywatnej klinice? Zdecydować się na kredyt medyczny Mediraty! Więcej szczegółów znajdziecie Państwo tutaj.