Szukasz pomocy medycznej? Sprawdź! Wszystko pod jednym dachem: poradnie lekarskie, rehabilitacja, testy w kierunku COVID-19! Również na kartę AOK Nordost! - Brandmed
32547
post-template-default,single,single-post,postid-32547,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Szukasz pomocy medycznej? Sprawdź! Wszystko pod jednym dachem: poradnie lekarskie, rehabilitacja, testy w kierunku COVID-19! Również na kartę AOK Nordost!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną z myślą o Tobie!

 

Zapewniamy:

 • specjalistyczną opiekę lekarską (m.in. internistyczną, kardiologiczną, dermatologiczną, ortopedyczną, chirurgiczną, neurologiczną etc. SPRAWDŹ TUTAJ)

 • wsparcie psychologiczne i logopedyczne

 • opiekę fizjoterapeutów i leczenie rehabilitacyjne

 • podstawową diagnostykę medyczną (badania laboratoryjne, dermatoskopia, USG, EKG, czy EMG)

 • testy w kierunku COVID-19 (SPRAWDŹ TUTAJ)

Co nas wyróżnia?

Krótki czas oczekiwania oraz obecność lekarzy różnych specjalizacji w jednej placówce stanowią atuty naszej kliniki. Ponadto:

 • kompleksowość oferowanych usług

 • wykwalifikowana kadra medyczna, dzięki czemu posiadamy szerokie spektrum specjalizacji lekarskich, jak i terapii w leczeniu rehabilitacyjnym

 • dyspozycyjność w godz. 7:00-20:00

 • indywidualne podejście do pacjenta w trakcie leczenia

 • wiele kanałów komunikacji, z których pacjent może wybrać ten dogodny dla siebie: telefon, e-mail, messenger, facebook, whatsapp

 

Nasze „transgraniczne” zalety:

– obsługa pacjentów ubezpieczonych w niemieckich kasach chorych
– komunikacja. w języku polskim i niemieckim
– formularze i dokumentacja, czy epikryzy dla lekarzy przygotowywane są w języku niemieckim

Od samego początku Centrum Medyczne Brandmed dąży do współpracy w sektorze opieki zdrowotnej z różnymi partnerami z Polski i Niemiec. W ramach umowy o współpracy z niemiecką kasą chorych AOK Nordost zapewniamy BEZPŁATNY dostęp ubezpieczonych do zoptymalizowanej i szybkiej opieki medycznej.

 

WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ DLA UBEZPIECZONYCH W AOK NORDOST!

 

Wielu polskich pracowników z regionu przygranicznego znajduje zatrudnienie w Niemczech i tam jest ubezpieczonych zdrowotnie, jednak nadal mieszka w Polsce. Oczywiście mają oni pełne prawo korzystać ze świadczeń medycznych w Niemczech, ale bardzo często szukają możliwości dostępu do lekarza rodzinnego i specjalistów w miejscu zamieszkania oraz komunikacji z lekarzem w języku polskim.

 

Od 2018 polscy ubezpieczeni w AOK Nordost oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym mają możliwość korzystania z opieki medycznej w naszym Centrum na podstawie swojej karty ubezpieczeniowej AOK. Dzięki umowie zawartej z największą niemiecką kasą chorych Polacy pracujący w Niemczech mogą w prosty sposób uzyskać dostęp do leczenia w Polsce, blisko swojego miejsca zamieszkania, bez trudności komunikacyjnych w obcym języku. Dbamy także o to, by zakres usług objętych umową stale się poszerzał, odpowiadając tym samym potrzebom pacjentów. Dzięki temu od 1. stycznia 2021 mogą oni korzystać z wielu nowych pozycji na liście dostępnych konsultacji lekarskich, badań diagnostycznych, jak i zabiegów rehabilitacyjnych.

 

Obecnie, na podstawie karty AOK Nordost pacjenci mają zapewniony bezpłatny dostęp do następujących lekarzy specjalistów:

 

 • internista

 • lekarz ogólny

 • dermatolog

 • ortopeda

 • chirurg

 • neurolog

 • kardiolog

 • urolog

 • gastroenterolog

 • endokrynolog

 • psycholog

 • psychiatra

 

W trakcie konsultacji lekarskich nierzadko konieczne było wykonywanie na miejscu badań diagnostycznych lub kierowanie na badania do innych placówek. Nie zawsze badania te refundowane były przez kasę chorych. Zmiany wprowadzone od 1. stycznia 2021 gwarantują przeprowadzenie tychże badań bez kosztów dla pacjenta. O jakie badania konkretnie chodzi? To na przykład wszelkiego rodzaju USG wykonywane w trakcie wizyt u ortopedy, chirurga czy innych specjalistów. Nie trzeba zatem płacić za ultrasonografię stawów, brzucha, tętnic czy tarczycy. Pacjent uniknie dodatkowych kosztów w trakcie wizyty. Pełna lista bezpłatnych usług w ramach ubezpieczenia w AOK Nordost TUTAJ

 

Zupełną nowością jest rozszerzenie możliwości w obrębie gastrologii:

Wraz z włączeniem konsultacji u gastroenterologa/gastrologa do pakietu bezpłatnych usług na kartę AOK Nordost, uwzględniono także dwa typy badań: gastroskopię i kolonoskopię. Badanie powłok brzusznych i USG brzucha będą mogły być zatem uzupełnione o dokładniejszą diagnostykę, bez dodatkowych kosztów dla pacjenta. 

 

TESTY W KIERUNKU COVID-19

Lekarz rodzinny skierował Cię na wymaz w kierunku COVID-19❓ Twój pracodawca wysyła Cię na test❓Chcesz sprawdzić czy dolegliwości infekcyjne spowodowane są “koronawirusem”❓

 

Przy samej granicy polsko-niemieckiej, w Słubicach, umiejscowione zostały punkty testowe  dla osób chcących przebadać się właśnie w kierunku “koronawirusa”.

 

Gdzie zlokalizowane są mobilne punkty poboru❓

Jeden z punktów COVID-19 TEST mieści się na parkingu Galerii Prima przy ulicy Daszyńskiego 1 w Słubicach  – obok szlabanów wyjazdowych. Drugi natomiast na przejściu granicznym Słubice-Frankfurt n. Odrą, za mostem granicznym przy Slubicer-Str. 1.

 

Jakiego rodzaju testy można wykonać❓

Wykonujemy zarówno testy molekularne RT-PCR (jedynie w punkcie przy ul. Daszyńskiego 1), jak i testy antygenowe. Służą one do potwierdzenia obecności materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 w materiale pobranym od pacjenta.

 

Jaki jest koszt wykonania testu❓

Test RT-PCR: cena komercyjna 390 zł.

Szybki test antygenowy: koszt szybkiego testu antygenowego wynosi 80 zł / 18 Euro.

 

Jak długo trzeba czekać na wynik❓

W przypadku testów RT-PCR zgodnie z deklaracją naszego partnera Laboratorium IMD we Frankfurcie czas oczekiwania wynosi do 72 h (w trakcie dni roboczych). Praktyka wskazuje, że często wyniki znane są wcześniej, jednak podejmując decyzję o wykonaniu testu PCR pacjent powinien kierować się deklarowanym czasem oczekiwania do 72h.

Natomiast na wynik szybkiego testu antygenowego czeka się około 15 minut.

 

Jak otrzymam wynik❓

Wynik testu PCR pacjent otrzyma na wskazany przez siebie adres mailowy, SMS lub pocztą tradycyjną. Pacjent otrzyma także podczas wizyty w namiocie naklejkę z kodem QR do zeskanowania własnym telefonem.

Wynik testu antygenowego otrzymuje się bezpośrednio w punkcie testowym.

 

W A Ż N E❗️

 

Badaniu można się poddać “z marszu” bez wcześniejszego umawiania się. Godziny otwarcia punktów testowych dostępne TUTAJ.

Płatność w namiocie wyłącznie gotówką lub on-line poprzez Przelewy24 na naszej stronie www.telebrandmed.pl

 

Rejestracja wyłącznie telefoniczna pod nr 95 758 26 49, 518 011 108.

 

 

Realizacja: TV Horyzont Słubice

Wszystkie aktualności