Trudny czas dojrzewania? Uzyskaj pomoc dla nastolatka - Brandmed
27344
post-template-default,single,single-post,postid-27344,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Trudny czas dojrzewania? Uzyskaj pomoc dla nastolatka

Trudny czas dojrzewania? Uzyskaj pomoc dla nastolatka.

Okres dojrzewania to czas, w którym w psychice nastolatka zachodzi wiele zmian. Ich dynamika może być szybka i gwałtowna, nastroje zmieniają się „w oczach”, a relacja dziecka z rodzicem bywa mocno skomplikowana. Jak uchronić dziecko przed negatywnymi skutkami burzliwych zmian i jak pomóc mu przejść przez ten trudny okres – gdzie szukać pomocy, jeśli pojawi się taka potrzeba?

Problemy nastolatków

Czas wchodzenia w dorosłość to ważny moment zmian, ale również wiele trudności do pokonania. Zmiany hormonalne, które wywierają ogromny wpływ na nastroje, relacje z kolegami, presja ze strony grupy rówieśniczej, mogą przynosić różne problemy. Trudne do opanowania emocje, konflikty, poczucie braku zrozumienia przez dorosłych – zwłaszcza przez rodziców – wszystko to może rodzić opór, objawiający się w różny sposób i mający różne konsekwencje.

Czasem ze strony dorosłych wystarczy otwartość, wsparcie, pokazanie, że rodzice wciąż są i chcą towarzyszyć nastolatkowi w tym trudnym dla niego momencie, czasem jednak to nie wystarcza. Intensywnie przeżywane emocje, silne napięcie może skutkować sięganiem przez nastolatka
w ramach ,,ucieczki’’ po środki, które mogą prowadzić do uzależnienia. Uzależnieniom sprzyja również powszechny dostęp do elektroniki, życie w świecie online oraz podążanie za tłumem.

Używanie substancji psychoaktywnych, brak porozumienia z dorosłymi i w konsekwencji odcięcie ich od swoich codziennych spraw, konflikty z rówieśnikami, nierzadko również ich zgubny wpływ na podejmowane przez dziecko decyzje, problemy w nauce, a przy tym wszystkim niechęć do rozmowy
i przyjęcia pomocy – to poważne problemy, których pokonanie nierzadko wymaga profesjonalnego wsparcia z zewnątrz.

Sięgnij po pomoc, zwróć się do specjalisty

Poczucie zagubienia, które jest nieodłączną częścią powyższych problemów, dotyczy zarówno nastolatka, jak i jego rodziców. Brak rozmowy, odpychanie pomocy i zamykanie się w swoim świecie, wywołuje w rodzicach poczucie bezradności.

Nie musisz być z tym sam! Sięgnij po wsparcie.

Terapia w Polsko-Niemieckim Centrum Medycznym Brandmed

W swojej praktyce terapeutycznej wspieram dorosłych i ich dzieci, pomagam im zrozumieć istotę problemu, odkryć wewnętrzne potrzeby, wspieram w odnajdywaniu drogi do poradzenia sobie z trudnościami.

Posiadam zdobyte podczas pracy w ośrodku dla młodzieży i własnym gabinecie terapeutycznym doświadczenie w pracy z nastolatkami. Zapraszam na konsultacje, podczas których opowiem o tym, w jaki sposób mogę Państwu pomóc.

W celu umówienia wizyty proszę o kontakt z rejestracją pod numerem +48 95 758 26 49 lub +48 518 011 108.

Malwina Barełkowska-Żurek-Pedagog, Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Wszystkie aktualności