Polsko-niemieckie warsztaty terapii zajęciowej - Brandmed
2254
post-template-default,single,single-post,postid-2254,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Polsko-niemieckie warsztaty terapii zajęciowej

W dniu wczorajszym gościliśmy w naszym Centrum pielęgniarki, ergoterapeutki oraz seniorów z Polski i z Niemiec. Wspólnie stworzyliśmy prace artystyczne, przedstawiające nasze wyobrażenia nt. „dwumiasta” Słubice-Frankfurt. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami, zajmującymi się osobami starszymi na codzień w swoim miejscu pracy. Pielęgniarki oraz fizjoterapeutki z Gorzowa Wlkp. i z Frankfurtu n. O. zaprezentowały sposoby prowadzenia warsztatów terapii zajęciowej oraz elementy ergoterapii, które stosują w swojej praktyce. Była to także okazja do integracji między seniorami mieszkającymi po obu stronach Odry.

Z przygotowanych prac artystycznych powstanie wystawa w murach naszego Centrum.

 

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Inicjatorami projektu są ASB Ostbrandenburg oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” w Gorzowie Wielkopolskim. 

 

 

Galeria

 

Wszystkie aktualności