Zasady dotyczące bezpłatnych testów antygenowych - AKTUALIZACJA 01.04.2021 - Brandmed
35207
post-template-default,single,single-post,postid-35207,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Zasady dotyczące bezpłatnych testów antygenowych – AKTUALIZACJA 01.04.2021

PRACOWNICY TRANSGRANICZNI

 

Regulacje strony niemieckiej wprowadzają dla pracowników transgranicznych od dnia 29.03.2021 możliwość skorzystania z 2 bezpłatnych testów antygenowych w tygodniu, według poniższych zasad. Prosimy o dokładne zapoznanie się!

 

Zwolnienie z opłaty za 2 testy w tygodniu dotyczy osób, które podlegają ubezpieczeniu społecznemu na terenie Brandenburgii oraz mogą to potwierdzić za pomocą aktualnego pisemnego zaświadczenia od pracodawcy.

Zaświadczenie od pracodawcy, o którym mowa mówi zawierać:

 

– IMIĘ I NAZWISKO UBEZPIECZONEGO

– NAZWĘ FIRMY Z PODANIEM ADRESU I OZNACZENIEM LANDU W KTÓRYM FIRMA SIĘ ZNAJDUJE

– NUMER UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO (SOZIALVERISCHERUNGSNUMMER)

 

Zaświadczenie MUSI być wystawione najwcześniej 18 marca 2021 r.

 

Zaświadczenie należy przedłożyć wraz z dokumentem zawierającym zdjęcie ubezpieczonego.

 

Pracownicy transgraniczni, którzy są zatrudnieni w innym kraju związkowym (np. w Berlinie) są w Brandenburgii traktowani jako osoby przejeżdżające tranzytem. Przy wjeździe nie potrzebują zaświadczenia o przeprowadzonym teście, ale zobowiązani są opuścić Brandenburgię najszybszą drogą.

Tym samym zwracamy uwagę, że osoby, które pracują w Berlinie lub w innym niż Brandenburgia landzie z bezpłatnego testu nie mogą skorzystać.

 

OBCOKRAJOWCY, W TYM POLACY ZAMIESZKUJĄCY WE FRANKFURCIE N. ODRĄ

 

Od dnia 01.04.2021 obcokrajowcy – w tym Polacy zamieszkujący Frankfurt n. Odrą (adres administracyjnie podległy miastu Frankfurt) również mogą skorzystać z darmowego testu RAZ w tygodniu na podstawie przedstawionego zaświadczenia o zameldowaniu (tzw. Meldebescheinigung).

 

OBYWATELE NIEMIECCY

 

Od dnia 01.04.2021 obywatele niemieccy legitymujący się niemieckim dowodem osobistym (Ausweis) mogą skorzystać z jednego darmowego testu antygenowego w tygodniu.

 

Godziny otwarcia punktów testowych dostępne są TUTAJ

Wszystkie aktualności