Zasady dotyczące bezpłatnych testów antygenowych (stan na 19.5.2021) - Brandmed
35207
post-template-default,single,single-post,postid-35207,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Zasady dotyczące bezpłatnych testów antygenowych (stan na 19.5.2021)

UWAGA! Od dnia 19. maja 2021 pracownicy transgraniczni nie są objęci obowiązkiem posiadania negatywnego wyniku testu w kierunku Sars-CoV-2, by móc przekroczyć granicę z Polski do Niemiec. W związku z tym regulacje strony niemieckiej nie przewidują bezpłatnego dostępu pracowników transgranicznych do testów antygenowych na dotychczasowych zasadach. Osoby zatrudnione w Niemczech, mieszkające po stronie polskiej, które chcą wykonać test antygenowy muszą od dnia 19. maja opłacić wykonanie go. 

 

Z opłaty za test nadal zwolnieni są obcokrajowcy, w tym Polacy zamieszkujący Frankfurt n. Odrą (adres administracyjnie podległy miastu Frankfurt) oraz obywatele niemieccy legitymujący się niemieckim dowodem osobistym (Ausweis).

 

OBCOKRAJOWCY, W TYM POLACY ZAMIESZKUJĄCY WE FRANKFURCIE N. ODRĄ

 

Od dnia 01.04.2021 obcokrajowcy – w tym Polacy zamieszkujący Frankfurt n. Odrą (adres administracyjnie podległy miastu Frankfurt) również mogą skorzystać z darmowego testu RAZ w tygodniu na podstawie przedstawionego zaświadczenia o zameldowaniu (tzw. Meldebescheinigung).

 

OBYWATELE NIEMIECCY

 

Od dnia 01.04.2021 obywatele niemieccy legitymujący się niemieckim dowodem osobistym (Ausweis) mogą skorzystać z jednego darmowego testu antygenowego w tygodniu.

 

Godziny otwarcia punktów testowych dostępne są TUTAJ

Wszystkie aktualności