Bezpłatne leczenie z kartą AOK Nordost - Brandmed
2458
post-template-default,single,single-post,postid-2458,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Bezpłatne leczenie z kartą AOK Nordost

Oferta dla ubezpieczonych w AOK Nordost! Lecz się w Polsce za darmo!

 

Od 1. stycznia 2021 poszerzamy ofertę dla ubezpieczonych w AOK Nordost! Sprawdź TUTAJ!

 

Wielu polskich pracowników z regionu przygranicznego znajduje zatrudnienie w Niemczech i tam jest ubezpieczonych zdrowotnie, jednak nadal mieszka w Polsce. Oczywiście mają oni pełne prawo korzystać ze świadczeń medycznych w Niemczech, ale bardzo często szukają możliwości dostępu do lekarza rodzinnego i specjalistów w miejscu zamieszkania oraz komunikacji z lekarzem w języku polskim.

 

Od 1. września 2018 polscy ubezpieczeni w AOK Nordost oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym mają możliwość korzystania z opieki medycznej w naszym Centrum jedynie na podstawie karty ubezpieczeniowej AOK. Dzięki umowie zawartej z największą niemiecką kasą chorych Polacy pracujący w Niemczech mogą w prosty sposób* uzyskać dostęp do leczenia w Polsce, blisko swojego miejsca zamieszkania, lecz na takich samych zasadach jak w Niemczech.

 

Mogą oni korzystać zarówno z wizyt u lekarzy ogólnych, jak i u specjalistów. Wystarczy umówić się u nas na termin wizyty, a następnie okazać swoją kartę ubezpieczeniową, aby skorzystać z możliwości leczenia.

 

Obok konsultacji lekarskich umowa z niemieckim ubezpieczycielem obejmuje rehabilitację leczniczą i badania diagnostyczne zlecone przez lekarza: „W naszym Centrum Medycznym Brandmed, które działa już od ponad dwóch lat, w ramach współpracy z AOK Nordost pacjenci mogą skorzystać z porad lekarskich, szerokiej gamy badań diagnostycznych i laboratoryjnych oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. W celu rejestracji wystarczy okazać kartę ubezpieczeniową AOK Nordost”, mówi Joanna Józefiak, wiceprezes zarządu.

 

Leczenie w Polsce przez prywatnych lekarzy poza systemem NFZ może być finansowane przez niemiecką kasę chorych co do zasady jedynie poprzez zwrot kosztów ubezpieczonemu: lekarz wystawia rachunek jak za prywatną wizytę, a ubezpieczony przedstawia go swojej kasie w celu uzyskania zwrotu zapłaconej kwoty. Przy takim rozwiązaniu istnieje jednak ryzyko, że koszt prywatnej wizyty przewyższy stawki ustawowe, według których niemiecka kasa chorych może refundować świadczenia. Wtedy ubezpieczony nie może liczyć na zwrot pełnej kwoty. Współpraca AOK z Brandmed usuwa tę niedogodność. Teraz także wizyta u prywatnego lekarza może odbyć się bezgotówkowo, wystarczy do tego karta AOK Nordost.

 

„Cieszymy się, że ponad 44.000 polskich ubezpieczonych, w tym wielu pracowników przygranicznych ze Słubic oraz okolic, zaufało AOK Nordost. Jako pierwsza kasa w Niemczech AOK Nordost otworzyła się bardzo mocno na potrzeby polskich ubezpieczonych i już w 2011 roku stworzyliśmy bogatą ofertę związaną z obsługą w języku polskim. Teraz, specjalnie dla naszych ubezpieczonych ze Słubic i okolic, uzupełniamy naszą ofertę o dostęp do opieki ambulatoryjnej w Polsce”, podkreślił na konferencji prasowej dyrektor Departamentu Świadczeń Medycznych AOK Nordost Kai Wilke-Schulz.

 

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco publikujemy nowe informacje dotyczące naszych pacjentów ubezpieczonych w AOK Nordost.

 

 

Wszystkie aktualności