Umowa na leczenie ambulatoryjne z AOK Nordost - Brandmed
2458
post-template-default,single,single-post,postid-2458,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Umowa na leczenie ambulatoryjne z AOK Nordost

Nowa oferta dla ubezpieczonych w AOK Nordost!

 

Wielu polskich pracowników z regionu przygranicznego znajduje zatrudnienie w Niemczech i tam jest ubezpieczonych zdrowotnie, jednak nadal mieszka w Polsce. Oczywiście mają oni pełne prawo korzystać ze świadczeń medycznych w Niemczech, ale bardzo często szukają możliwości dostępu do lekarza rodzinnego i specjalistów w miejscu zamieszkania oraz komunikacji z lekarzem w języku polskim.

 

Od 1. września 2018 polscy ubezpieczeni w AOK Nordost oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym mają możliwość korzystania z opieki medycznej w naszym Centrum jedynie na podstawie karty ubezpieczeniowej AOK. Dzięki umowie zawartej z największą niemiecką kasą chorych Polacy pracujący w Niemczech mogą w prosty sposób* uzyskać dostęp do leczenia w Polsce, blisko swojego miejsca zamieszkania, lecz na takich samych zasadach jak w Niemczech, a więc bez dodatkowych kosztów. Proponując nowe rozwiązanie wychodzimy naprzeciw potrzebom ubezpieczonych w AOK Nordost, mieszkających w Polsce.

 

Mogą oni korzystać zarówno z wizyt u lekarzy ogólnych, jak i u specjalistów. Wystarczy umówić się u nas na termin wizyty, a następnie okazać swoją kartę ubezpieczeniową, aby skorzystać z możliwości leczenia.

 

Oferujemy dostęp z kartą AOK Nordost do następujących lekarzy:

 

  • internista

  • lekarz rodzinny

  • ortopeda

  • chirurg

  • neurolog

  • kardiolog

  • urolog

 

 

Obok konsultacji lekarskich umowa z niemieckim ubezpieczycielem obejmuje rehabilitację leczniczą i badania diagnostyczne zlecone przez lekarza: „W naszym Centrum Medycznym Brandmed, które działa już od ponad dwóch lat, w ramach współpracy z AOK Nordost pacjenci mogą skorzystać z porad lekarzy 6 specjalizacji, szerokiej gamy badań diagnostycznych i laboratoryjnych oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. W ramach współpracy ubezpieczeni oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym uzyskają wizytę w krótkim terminie lub bezpośrednio po osobistym zgłoszeniu się w godzinach przyjęć. W celu rejestracji wystarczy okazać kartę ubezpieczeniową AOK Nordost”, mówi Joanna Józefiak, wiceprezes zarządu.

 

„Cieszymy się, że ponad 44.000 polskich ubezpieczonych, w tym wielu pracowników przygranicznych ze Słubic oraz okolic, zaufało AOK Nordost. Jako pierwsza kasa w Niemczech AOK Nordost otworzyła się bardzo mocno na potrzeby polskich ubezpieczonych i już w 2011 roku stworzyliśmy bogatą ofertę związaną z obsługą w języku polskim. Teraz, specjalnie dla naszych ubezpieczonych ze Słubic i okolic, uzupełniamy naszą ofertę o dostęp do opieki ambulatoryjnej w Polsce”, podkreślił na konferencji prasowej dyrektor Departamentu Świadczeń Medycznych AOK Nordost Kai Wilke-Schulz.

 

 

Leki na receptę

 

W ramach umowy z AOK lekarze będą wystawiać recepty prywatne. Można je zrealizować w polskich i niemieckich aptekach. Recepta musi zostać opłacona w aptece z prywatnej kieszeni. Następnie, należy złożyć zrealizowaną receptę wraz z paragonem (rachunkiem) za wykupione leki w Centrum Medycznym Brandmed i wypełnić wniosek o zwrot kosztów. Rachunki będą przedstawiane raz w tygodniu kasie AOK do rozliczenia. Prosimy o podanie na wniosku aktualnego numeru rachunku bankowego, na który mamy dokonać przelewu ze zwrotem.

 

Finansowanie leków na niemieckich zasadach zakłada współpłacenie przez pacjenta: 10% ceny aptecznej leku w Niemczech, przy tym nie mniej niż 5 EUR i nie więcej niż 10 EUR, ale nie więcej niż koszt leku. Dodatkowo naliczana jest opłata administracyjna za rozpatrzenie wniosku o zwrot kosztów recepty w wysokości 2,50 EUR od każdego rachunku. Suma zwrotu będzie pomniejszona o te kwoty.

 

*Leczenie w Polsce przez prywatnych lekarzy poza systemem NFZ może być finansowane przez niemiecką kasę chorych co do zasady jedynie poprzez zwrot kosztów ubezpieczonemu: lekarz wystawia rachunek jak za prywatną wizytę, a ubezpieczony przedstawia go swojej kasie w celu uzyskania zwrotu zapłaconej kwoty. Przy takim rozwiązaniu istnieje jednak ryzyko, że koszt prywatnej wizyty przewyższy stawki ustawowe, według których niemiecka kasa chorych może refundować świadczenia. Wtedy ubezpieczony nie może liczyć na zwrot pełnej kwoty. Współpraca AOK z Brandmed usuwa tę niedogodność. Teraz także wizyta u prywatnego lekarza może odbyć się bezgotówkowo, wystarczy do tego karta AOK Nordost.

Wszystkie aktualności