Na terenie naszego Centrum funkcjonuje punkt pobrań prowadzony przez Instytut Diagnostyki Medycznej Oderland z Frankfurtu nad Odrą. Nasz partner jest największym laboratorium analitycznym we wschodniej Brandenburgii, dzięki czemu gwarantujemy najkrótszy możliwy czas oczekiwania na wyniki, szeroki zakres wykonywanych badań oraz konkurencyjne ceny, również w odniesieniu do rynku polskiego.
Placówka posiada certyfikaty jakości uznawane na całym świecie, m.in. GUTCert, Qualitätspreis Berlin-Brandenburg czy EMAS Geprüftes Umweltmanagement.
Laboratorium oferuje kompletne spektrum nowoczesnej diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej, badania z zakresu biologii molekularnej. Stosujemy dwujęzyczny opis wyników badań (w języku polskim i niemieckim), aby zapewnić ich pełną przejrzystość i zrozumienie.
Badanie ultrasonograficzne (USG) to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie obrazu przekroju badanego obiektu. Wykorzystuje się w niej zjawisko rozchodzenia się, rozpraszania oraz odbicia fali ultradźwiękowej.
W naszym centrum wykonujemy badania USG tarczycy, jamy brzusznej, tętnic szyjnych, stawów i narządu ruchu.
Rodzaj badań
USG Doppler
USG Echo Serca
USG jamy brzusznej
USG ortopedyczne (stawu, narządu ruchu)
USG ślinianek
USG tarczycy
USG tętnic szyjnych
USG urologiczne
USG węzłów chłonnych szyi
Elektromiogram (EMG)
Elektromiografia (EMG) to badanie elektrofizjologiczne, którego celem jest ocena funkcji układu mięśniowego oraz nerwowego. EMG jest pomocne w diagnostyce wielu chorób nerwowo-mięśniowych, pozwalą zlokalizować zmiany patologiczne w mięśniach, ustalić ich wielkość i charakter, a także określić dynamikę procesu chorobowego w badanym mięśniu. W związku z tym badanie elektromiograficzne można wykorzystać w celu rozpoznania np. dystrofii mięśniowych, stwardnienia bocznego zanikowego czy rdzeniowego zaniku mięśni. EMG jest stosowane także w celu diagnozy chorób, w przebiegu których doszło do uszkodzenia nerwów na skutek ich ucisku (np. zespół cieśni nadgarstka, zespół cieśni kanału stępu), jak również chorób złącza nerwowo-mięśniowego (np. miastenii).
Rodzaj badań
Nerw promieniowy – badanie jednej kończyny
Nerw strzałkowy – badanie jednej kończyny
Obustronny zespół cieśni nadgarstka – badanie dwóch kończyn
(Poli)Neuropatia
Próba miasteniczna
Splot barkowy
Zespół cieśni nadgarstka (nerw pośrodkowy) – badanie jednej kończyny
Zespół rowka nerwu łokciowego – badanie jednej kończyny
Elektrokardiogram (EKG)
Serce pracuje jak pompa, która tłoczy krew do naczyń całego organizmu. Podczas każdego skurczu i rozkurczu przez mięsień sercowy przepływają impulsy elektryczne. Impulsy, pod wpływem których wiązki mięśnia sercowego kurczą się, pochodzą z węzła zatokowo-przedsionkowego. Jest on naturalnym stymulatorem serca. W badaniu EKG, dzięki elektrodom umieszczonym na skórze w określonych miejscach, impulsy elektryczne związane z pracą serca są rejestrowane i prezentowane w postaci wydruku papierowego.