Osocze bogatopłytkowe Brandmed Centrum Medyczne Słubice, Lekarze, Specjaliści
32409
page-template-default,page,page-id-32409,page-child,parent-pageid-230,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Nasza Oferta

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to skuteczna metoda, wspomagająca gojenie się uszkodzonych mięśni, kości i stawów. Dzięki temu, że stała się ona ogólnodostępna, wspiera leczenie chorób i stanów przeciążeniowych stawów u pacjentów na całym świecie.

 

Metodą PRP z powodzeniem leczy się liczne choroby układu ruchu, w tym schorzenia:

 

  • kolan,
  • bioder,
  • barków,
  • drobnych stawów rąk i stóp.

 

PRP znacznie przyspiesza gojenie się i regenerację uszkodzonych tkanek. Dlatego wykorzystywane jest także w przypadku:

 

  • łokcia tenisisty i golfisty,
  • kolana skoczka,
  • urazów sportowych,
  • zwyrodnień.

 

Jak to działa i czy jest skuteczne?

 

Najpierw pobierana jest od pacjenta krew, którą następnie poddaje się „obróbce”. Aby uzyskać większe stężenie PRP, jest ona odwirowywana przy użyciu dedykowanej wirówki. Otrzymane w ten sposób płytki krwi są bardziej skoncentrowane i gotowe do podania. Lekarz wstrzykuje tak przygotowany materiał do uszkodzonego lub zoperowanego wcześniej miejsca.

 

O skuteczności takiej formy terapii decydują tzw. czynniki wzrostu (peptydy) zawarte w krwi każdego człowieka. Wypełnione nimi PRP ma bezpośredni i niezwykle korzystny wpływ na skomplikowane mechanizmy gojenia się i regeneracji tkanek. Korzystne działanie osocza bogatopłytkowego zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi. Naukowcy zaobserwowali, że pod jego wpływem usprawnia się migracja fibroblastów do więzadeł oraz produkcja kolagenu. Oba procesy istotnie wpływają na odbudowę tkanek.

 

Czy ta terapia jest bezpieczna?

 

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczna dla organizmu, dlatego że stosowany preparat pochodzi z krwi leczonego pacjenta co niweluje ryzyko alergii i nietolerancji. Okres regeneracji i rekonwalescencji po podaniu PRP jest krótki i trwa zwykle kilka godzin, a sam zabieg jest praktycznie niebolesny.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania?

 

W kilku sytuacjach podawanie PRP jest niemożliwe. Przeciwwskazaniem do podania osocza bogatopłytkowego są m. in. choroby krwi, choroby nowotworowe, cukrzyca, opryszczka oraz aktywna infekcja.

 

 

UMÓW SIĘ na konsultację u ortopedy i sprawdź czy ta metoda może być skuteczna u Ciebie:

☎️ W rejestracji naszego Centrum w godz. 7:00-20:00:

+48 95 758 2649

+48 518 011 108

info@brandmed.eu

💻 Poprzez formularz na stronie https://brandmed.eu/oferta-medyczna…/umow-wizyte-lekarska/

lub poprzez Messenger na naszym FB-profilu.

Umów wizytę