Punkt Informacyjny "Leczenie w Niemczech" - Brandmed
64974
post-template-default,single,single-post,postid-64974,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Punkt Informacyjny „Leczenie w Niemczech”

 

Pomoc pacjentom w uzyskaniu możliwości diagnostyki oraz leczenia w Niemczech w ramach transgranicznej opieki zdrowotnej:

 

Punkt informacyjny leczenie w Niemczech funkcjonujący przy Centrum Medycznym Brandmed kieruje swoją ofertę do osób poszukujących możliwości leczenia w Niemczech. Dotyczy to zarówno osób posiadających niemieckie ubezpieczenie z tytułu zatrudnienia , jak i osób prywatnych, chcących komercyjnie skorzystać z usług niemieckich placówek medycznych. Pierwsza grupa pacjentów korzysta z leczenia na podstawie swojej karty ubezpieczeniowej w wybranej niemieckiej kasie chorych, natomiast druga – na podstawie kosztorysu wcześniej sporządzonego z wybraną placówką w Niemczech. Obie grupy pacjentów mają możliwość korzystania zarówno z leczenia szpitalnego, jak i zabiegów ambulatoryjnych, tj. tzw. zabiegów jednego dnia. Mówimy tutaj o takich specjalnościach jak ortopedia, chirurgia, kardiologia, ginekologia i wiele innych.  Aby skontaktować się z personelem Punktu Informacyjnego wystarczy zadzwonić pod numer 95 200 10 05 lub przesłać zgłoszenie drogą mailową na adres punktinfo@brandmed.eu.

 

  • Czy mogę bez przeszkód skorzystać z leczenia za granicą?

 

TAK. Masz prawo udać się do innego kraju UE w celu poddania się tam leczeniu. Jego koszty, pod pewnymi warunkami, zostaną bezpośrednio pokryte przez powszechne ubezpieczenie zdrowotne Twojego kraju lub zwrócone przez nie w części lub w całości.
Unijne przepisy dotyczące leczenia za granicą obejmują opiekę medyczną i dentystyczną, lekarstwa i hospitalizację. Koszty leczenia, któremu się poddasz, zostaną zwrócone wyłącznie, jeśli w swoim kraju masz prawo do takiego leczenia.

 

  • Czy w Niemczech mogę się leczyć prywatnie?

 

TAK. Lekarze mają prywatne gabinety (tzw. “Praxis”) mogą przyjmować pacjentów prywatnie. Również zabiegi, jak i leczenie szpitalne mogą odbywać się na zasadach prywatnych. Wybrana placówka medyczna przygotowuje wówczas kosztorys, będący następne podstawą do rozliczenia.

 

  • Ile kosztuje leczenie w Niemczech?

 

Przykładowe koszty usług prywatnych w Niemczech kształtują się następująco:

Dermatolog, porada: 50€-90€

Ortopeda, porada: 100€-200€

Laryngolog, porada: 100€

Laryngolog – płukanie ucha 150€-300€

Ginekolog – wizyta profilaktyczna ok 60€, USG 50€

Poród w klinice 1500€-2000€

 

  • Planuję leczenie w Niemczech. Jak mogę to zorganizować?

 

Poszukujesz możliwości leczenia w Niemczech? Zgłoś się do nas! Pomagamy w organizacji procesu leczenia począwszy od wyboru placówki i umówienia terminu zabiegu/pobytu szpitalnego etc.

 

 

Godziny otwarcia Punktu:

wtorki 10:00 – 12:00

czwartki 10:00 – 12:00

 

Kontakt:

+48 95 200 10 05

punktinfo@brandmed.eu

 

Punkt informacyjny ulotka

 

Wszystkie aktualności