Nowy specjalista, terminy do ortopedy - Brandmed
84708
post-template-default,single,single-post,postid-84708,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Aktualności

Nowy specjalista, terminy do ortopedy

W naszym Centrum Medycznym przyjmuje nowy specjalista ortopedii lek. spec. Krzysztof Fluder.

Lek. spec. Krzysztof Fluder na co dzień leczy pacjentów po stronie niemieckiej. W Centrum będzie przyjmował w każdą środę oraz piątek.

  • Konsultacje prywatne oraz w ramach ubezpieczenia w AOK Nordost oraz Barmer.

  • Lek. spec. Fluder przyjmuje osoby dorosłe oraz dzieci od 6 roku życia

 

Z jakimi objawami należy udać się do ortopedy?

Ortopeda to lekarz specjalizujący się w diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji schorzeń związanych z układem kostno-mięśniowym. Zajmuje się m.in. urazami stawów, złamaniami kości, a także chorobami kręgosłupa. Jeśli odczuwasz pewne dolegliwości bądź objawy, warto wiedzieć, kiedy najlepiej jest skonsultować się z ortopedą.

 

Bóle stawów

Jednym z najczęstszych powodów wizyty u ortopedy są bóle stawów. Bóle te mogą być spowodowane przeciążeniami, kontuzjami, infekcjami czy chorobami zwyrodnieniowymi stawów. Jeśli odczuwasz ból stawów trwający dłużej niż kilka dni, przeszkadzający w codziennej aktywności, ograniczający ruchomość lub towarzyszący obrzękowi, konieczna jest wizyta u ortopedy.

 

Urazy i złamania

Innym problemem, który może wymagać konsultacji z ortopedą, są urazy. Złamania kości, skręcenia stawów czy inne urazy wynikające z wypadków, upadków czy intensywnego uprawiania sportu to sytuacje, w których konieczna jest natychmiastowa opieka ortopedyczna. Warto pamiętać, że nawet pozornie niewielkie urazy mogą prowadzić do poważniejszych powikłań, dlatego każdy uraz wymaga oceny przez specjalistę.

 

Problemy z kręgosłupem

Problemy związane z kręgosłupem również należą do obszaru zainteresowań ortopedy. Bóle pleców, dyskopatie, skrzywienia kręgosłupa czy dolegliwości związane z przeciążeniami kręgosłupa to sytuacje, w których wizyta u ortopedy może być niezbędna. Ortopeda może zalecić odpowiednią diagnostykę obrazową i pomóc w doborze odpowiedniego planu leczenia czy rehabilitacji.

 

Konsultacja z ortopedą może być konieczna również w przypadku schorzeń wymagających leczenia operacyjnego, ale także profilaktyką i rehabilitacją.

 

Podsumowując, objawy i dolegliwości, które powinny skłonić do wizyty u ortopedy to:

 

  • bóle stawów trwające dłużej niż kilka dni, ograniczające ruchomość lub towarzyszące obrzękowi urazy, takie jak złamania, skręcenia czy siniaki, szczególnie po wypadkach, upadkach czy intensywnym uprawianiu sportu.

  • problemy związane z kręgosłupem, takie jak bóle pleców, skrzywienia czy dyskopatie;

  • schorzenia wymagające leczenia operacyjnego;

  • planowanie intensywnego wysiłku fizycznego

  • zmiana trybu życia czy rekonwalescencja po urazach.

Wszystkie aktualności